Myšlienky na tejto stránke boli prijaté a prispôsobiť na všetky druhy učenia situáciu, ale to by malo byť poznamenal, že sa odvolávajú na poučiť sa zo skúseností alebo objavenie (ako sídlo učenie), skôr než učil (alebo “prijatie” učenie, as Ausubela ju nazýva), alebo učenie naspamäť.


Kolb (1984) je jedným z najužitočnejších (ale sporných) opisuje dostupných modelov procesu vzdelávania dospelých, inšpirovaný prácou Kurt Lewin.


lewincyc


To naznačuje, že existujú štyri fázy učenia, ktoré vyplývajú z seba: Concrete Experience nasleduje úvaha o tejto skúsenosti na osobnej báze. To potom môže byť nasledovaný odvodenie všeobecných pravidiel popisujúce skúsenosti, alebo použitie známych teórií k nemu (Abstract Konceptualizácia), a tým aj na konštrukciu spôsobov úpravy ďalší výskyt skúseností (aktívnym experimentovaním), čo v obrátiť sa na ďalšie konkrétne skúsenosť. To všetko sa môže stať v blesku, alebo po dňoch, týždňoch alebo mesiacoch, v závislosti na tému, a tam môže byť “kolesá v kolesách” proces v rovnakom čase.


Najviac priame uplatnenie modelu je používať to, aby zabezpečili, že (tempo výhrady vyššie), učebné a doučovacie aktivity dať plnú hodnotu každej fáze procesu. To môže znamenať, že pre školiteľa alebo mentora, hlavnou úlohou je “chase” žiak okolo cyklu, klásť otázky, ktoré podnecujú úvahy, vytvorenie koncepcie a spôsoby testovania myšlienky. (Concrete Experience sám môže dôjsť mimo tutorial / mentoring relácie).


Skúsenostného učenia Štýly


honeymum


Honey a Mumford (1982) majú vstavaný typológiu štýlov učenia okolo tejto sekvencie, identifikácia individuálnych preferencií pre jednotlivé fázy (aktivista, reflektor, teoretik, pragmatik v tomto poradí), Kolb má tiež testovacie nástroje (Learning Style Inventory), ale odniesla ďalej sa týkajú procesu aj do formy poznania.


Site Peter medu


Štýly učenia znamená, že:


 • Na menšie úrovni je potreba pre nastavenie medzi žiaka a učiteľa: niekedy ich preferencie sa vzájomne dopĺňajú, niekedy antagonistické, a samozrejme niekedy kolúzne v prípade, že obaja majú tendenciu ísť za rovnaké fázach cyklu.
 • Na hlavnej úrovni, zanedbávanie niektorých etáp môže ukázať byť hlavnou prekážkou k učeniu.
 • Na naozaj závažného rozsahu, učitelia sú ľahko kon s pravdepodobným, ale zhubné hadia oleja (napr predstavy o “štýlov učenia” -follow na odkazy vpravo).

Elaborations z cyklu skúsenostného učenia


Nie všetky formy zručností a znalostí zdôrazňujú všetky fázy cyklu v rovnakom rozsahu, a Kolb vykonala argument ďalej vzťahujúce sa témy a okruhy tém cyklu nasledujúcimi spôsobmi:


kolbknow


 • Reflexná pozorovania sa zameriava na to, čo skúsenosť znamená experiencer, (to je transformovaný “Intenze”) alebo jeho konotácie, zatiaľ čo Active Experimentovanie transformuje teóriu Abstraktné Koncepčný testovaním v praxi (o “rozšírenie”) a vzťahuje sa k jeho významov.

klbunder


Konštrukcia Označenie/konotácie je moja skôr než Kolb je, ponúkol ako spôsob objasnenie modelu. Kolb tiež hrá si s pravopisom “Intenze” (sic) ..
Tento rozdiel nie je ľahko identifikovať veľa ľudí, a je jedným z príkladov, kde Kolb môže ísť cez vrchol: robí majú tendenciu povýšiť svoj model teórie života, vesmíru a vôbec. Napriek tomu, že je jednoduchšie bod, tu, čo mu nerobí moc dobre: konkrétne skúsenosti a Reflexné pozorovania sú v podstate súkromného a osobného časti cyklu, zatiaľ čo abstraktné koncepcia a aktívne experimentovanie sú verejné a viditeľný pre ostatných. Preto behaviorálne teórie učenia sústredí takmer výhradne na viditeľných aktívnom experimentovaním procesov.


kolbjsa


Formy poznatkov a Learning Cycle


Štyri kvadranty cyklu sú spojené so štyrmi rôznymi formami poznania, v Kolbův pohľade. Každá z týchto foriem je spárovaný s diagonálnym opak.


klb4kind


Konvergentné a divergentné znalostí


 • Tento rozdiel bol prvýkrát vyrobený Hudson (1967), pokiaľ ide o štýlov, skôr než myslenie formy poznatkov: konvergentné znalosti prináša niesť niekoľko skutočností alebo zásad na jedinú tému: problémy majú “právo” a “zlé” odpovede. Hudson veril konvergentné žiaci tendenciu, aby sa viac vysoko cenené v škole, pretože väčšina hodnotenie prístupy sa zameriavajú na konvergentných zručnosti. Príkladom sú aplikovanej matematiky, inžinierstva, a niektoré aspekty jazykov. Nachádza sa v kvadrante medzi abstraktné koncepcia a aktívnym experimentovaním.
 • Rozdielne znalosti na druhej strane, je (veľmi zhruba) viac o tvorivosti – to je o generáciu radu účtov skúseností, ako je napríklad v literatúre či histórie alebo umenia. Rozsudok o kvalite odlišne vedomostí a zručností je oveľa ťažšie, pretože sa jedná o súkromnej oblasti. To je generovaný medzi konkrétne skúsenosti a reflexné pozorovania.

Asimilácia a ubytovanie


Ruky hore, ak si pamätáte svoje Piaget! Asimilácia a ubytovanie sú podľa jeho názoru dva dialekticky súvisiace procesy (tj oponovať princípy – práca a protiklad – medzi ktorými kompromis – syntéza – musí byť dohodnutá), ktoré popisujú (približne), iný vzťah medzi poznania okolitého sveta a znalosti už vo naše hlavy.


Prístup Kolbův k integrácii týchto Piagetovském nápady s cyklom je všeobecne menej úspešné než jeho použitie Hudson. Hľadanie nových pravidiel (Abstract Konceptualizácia), aby formálne pozorovania (Reflective sledovanie), môže byť aj akomodačná cvičenia, a veľmi často pokus a omyl učenia (Active experimentovanie) sa skladá z prechodu z jedného známeho pravidla, na druhú v nádeji, že jeden z nich sedí, tak to je má dôležitý prvok asimilácie v ňom. Avšak, tento prístup nie je pomôcť zamerať pozornosť na vzťah medzi všeobecné a zvláštne. Asimilácia zahŕňa montáž jednotlivé prípady do všeobecných kategórií, a Ubytovanie je o prácu z všeobecnej zásady pre konkrétnu aplikáciu
Osobne by som nahradiť pojem “Asimilácia” s viac zdravého rozumu, jeden z “Opis” a “ubytovanie” s “predpisom”, v zmysle starosti o to, čo ste mali, alebo sa musí urobiť.


Kolb model a vyučovaných predmetov


Kolb a jeho kolegovia sa zaviazali, že rozsiahlejšie empirické práce za použitia štýlov učenia Inventory týkať rôznych vyučovaných predmetov na kvadranty z učenia cyklu a tým aj rôzne formy znalostí: jednak z dôvodov priestoru a čiastočne pre dôvody autorského práva, ste odvolával sa na text na výsledky.


 • Všeobecne povedané, on navrhne, že praktici tvorivých disciplín, ako je umenie, sa nachádzajú v odlišnej kvadrante.
 • Čisté vedci a matematici sú v asimilačné kvadrante
 • Aplikovaná vedci a právnici sú v konvergentné kvadrante
 • Profesionáli, ktorí majú pracovať viac intuitívne, ako sú učitelia, sú uvoľnená kvadrante
 • Existujú tiež rozdiely v umiestnení odborníkov v rámci všeobecnejších disciplín

To by naznačovalo, že rôzne oblasti, ktoré sú predmetom volajú po rôznych učebných štýlov, a zvyšuje obvyklé kurča a vajcia otázku, či disciplína podporuje osobitný štýl učenia, alebo či dáva prednosť učenie štýl vedie k prijatiu disciplíny, alebo samozrejme oboje. (Všetky vyššie uvedené predpokladá, že tam je nejaká platnosť v tejto konceptualizácie “štýlov učenia”.)


Poznámky


Kurt Lewin


(1890-1947) Pôvodne Gestalt psychológ v Berlíne, Lewin presťahoval do USA a naštartoval teoretické práce na vzdelávanie dospelých (týka sa najmä na zmenu postoja v oblasti podpory zdravia) a skupinovej dynamiky. Jeho práca na životný priestor a pod viacmenej fenomenologické priblíženia. Malý prečítať teraz, pretože jeho kľukatú pseudo-matematický štýlu, ale dedko z mnohých súčasných myšlienok.


Najbližší Odkaz je Lewin K (1942) “teórie poľa a učenia” v D Cartwright (ed.), Teória poľa v sociálnych vied: vybrané teoretické papiere, London; Sociálne vedy Paperbacks, 1951.


Learning Styles Inventory


Najnovšiu verziu LSI možno stiahnuť alebo vziať on-line na http://www.learningfromexperience.com (za poplatok).


Nesúhlasné hlasy


Phil Race, jeden z najviac inšpirujúcich (a praktické) developerov pracovníkov vo vysokoškolskom vzdelávaní vo Veľkej Británii, nájde Kolb a ďalšie cyklické modely nereálne, prikazovací a zbytočne akademické. Stiahnite si prezentáciu v PowerPointe ™ na jeho alternatívne “vlnky” modelu od http://www.phil-race.co.uk/. To je podrobnejšie popísaná v prvom závode P (2005) Tvorba Learning Happen, Londýn; Sage.


A Peter Jarvis, jeden z najuznávanejších výskumných pracovníkov na vzdelávanie dospelých, má tiež vážne kritiku modelu Jarvis (2006)